PIC16F18446-I/SO
DigiKeys produktnummer
PIC16F18446-I/SO-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F18446-I/SO
Beskrivning
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 20SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 20-SOIC
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
2K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 17x12b; D/A 1x5b
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
EUSART, I2C, LINbus, MSSP, SMBus/PMBus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
20-SOIC
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
20-SOIC (Bredd 0,295", 7,50mm)