PIC16F18326-I/SL
DigiKeys produktnummer
PIC16F18326-I/SL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F18326-I/SL
Beskrivning
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 14SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 14-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F18326-I/SL Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
2K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
14-SOIC
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
14-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)