PIC16F1826-I/P
DigiKeys produktnummer
PIC16F1826-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1826-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ mTouch™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 18-PDIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F1826-I/P Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
256 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 12x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
I2C, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
18-PDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
18-DIP (0,300", 7,62mm)