PIC16F1776-I/SS
DigiKeys produktnummer
PIC16F1776-I/SS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1776-I/SS
Beskrivning
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP
EEPROM-storlek
128 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
1K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 17x10b; D/A 3x5b, 3x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
28-SSOP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
28-SSOP (Bredd 0,209", 5,30mm)