PIC16F1716T-I/SS
DigiKeys produktnummer
PIC16F1716T-I/SSTR-ND - Remsa och spole (TR)
PIC16F1716T-I/SSCT-ND - Remsbit (CT)
PIC16F1716T-I/SSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1716T-I/SS
Beskrivning
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F1716T-I/SS Modeller
RAM-storlek
1K x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Dataomvandlare
A/D 17x10b; D/A 1x5b, 1x8b
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Kärnstorlek
8-bitars
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
32MHz
Leverantörens enhetsförpackning
28-SSOP
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Inkapsling/låda
28-SSOP (Bredd 0,209", 5,30mm)