PIC16F1716T-I/SS | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PIC16F1716T-I/SS |
Beskrivning | IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP |
Tillverkarens standardleveranstid | 4 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PIC16F1716T-I/SS Modeller |
Kategori | Programminnesstorlek |
Tillv. | Programminnestyp FLASH |
Serie | RAM-storlek 1K x 8 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Spänning - drift (Vcc/Vdd) 2,3V-5,5V |
Artikelstatus Aktiv | Dataomvandlare A/D 17x10b; D/A 1x5b, 1x8b |
Programmerbar av DigiKey Verifierad | Oscillatortyp Intern |
Processorkärna PIC | Arbetstemperatur -40°C-85°C (TA) |
Kärnstorlek 8-bitars | Monteringstyp Ytmontering |
Hastighet 32MHz | Leverantörens enhetsförpackning 28-SSOP |
Anslutningar I2C, LINbus, SPI, UART/USART | Inkapsling/låda 28-SSOP (Bredd 0,209", 5,30mm) |