PIC16F17124-I/P
DigiKeys produktnummer
150-PIC16F17124-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F17124-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 7KB (7K x 8) FLASH 14-PDIP
EEPROM-storlek
128 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
512 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 11x12b; D/A 2x8b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
I2C, LINbus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
14-PDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
14-DIP (0,300", 7,62mm)