PIC16F17115-I/P
DigiKeys produktnummer
150-PIC16F17115-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F17115-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 8DIP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 8-PDIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F17115-I/P Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FLASH
Serie
EEPROM-storlek
128 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
1K x 8
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 5x12b;D/A 2x8b
Processorkärna
PIC
Oscillatortyp
Intern
Kärnstorlek
8-bitars
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
8-DIP (0,300", 7,62mm)