PIC16F1704T-I/SL
DigiKeys produktnummer
PIC16F1704T-I/SLTR-ND - Remsa och spole (TR)
PIC16F1704T-I/SLCT-ND - Remsbit (CT)
PIC16F1704T-I/SLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1704T-I/SL
Beskrivning
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 14-SOIC
EDA-/CAD-modeller
PIC16F1704T-I/SL Modeller
RAM-storlek
512 x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Dataomvandlare
A/D 8x10b; D/A 1x8b
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
32MHz
Leverantörens enhetsförpackning
14-SOIC
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Inkapsling/låda
14-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)