PIC16F15213-I/P
DigiKeys produktnummer
150-PIC16F15213-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F15213-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DIP
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 8-PDIP
RAM-storlek
256 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Dataomvandlare
A/D 5/2x10b
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Genomgående hål
Hastighet
32MHz
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDIP
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Inkapsling/låda
8-DIP (0,300", 7,62mm)