PIC16F1518-I/SP
DigiKeys produktnummer
PIC16F1518-I/SP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1518-I/SP
Beskrivning
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SPDIP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 20MHz 28KB (16K x 14) FLASH 28-SPDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC16F1518-I/SP Modeller
RAM-storlek
1K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Dataomvandlare
A/D 17x10b
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Genomgående hål
Hastighet
20MHz
Leverantörens enhetsförpackning
28-SPDIP
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Inkapsling/låda
28-DIP (0,300", 7,62mm)