PIC16F1507-I/ML
DigiKeys produktnummer
PIC16F1507-I/ML-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1507-I/ML
Beskrivning
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 20MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 20-QFN (4x4)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F1507-I/ML Modeller
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FLASH
Serie
RAM-storlek
128 x 8
Förpackning
Rör
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Dataomvandlare
A/D 12x10b
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Oscillatortyp
Intern
Processorkärna
PIC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Kärnstorlek
8-bitars
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
20MHz