PIC12F683-I/P
DigiKeys produktnummer
PIC12F683-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC12F683-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DIP
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 12F Mikrokontroller IC 8-bitars 20MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 8-PDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC12F683-I/P Modeller
Tillv.
EEPROM-storlek
256 x 8
Serie
RAM-storlek
128 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Dataomvandlare
A/D 4x10b
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Genomgående hål
Hastighet
20MHz
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
8-DIP (0,300", 7,62mm)