PIC12F509-I/MC
DigiKeys produktnummer
PIC12F509-I/MC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC12F509-I/MC
Beskrivning
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DFN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 12F Mikrokontroller IC 8-bitars 4MHz 1,5KB (1K x 12) FLASH 8-DFN (2x3)
EDA-/CAD-modeller
PIC12F509-I/MC Modeller
RAM-storlek
41 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Ytmontering
Leverantörens enhetsförpackning
8-DFN (2x3)
Hastighet
4MHz