PIC12F1571-I/SN
DigiKeys produktnummer
PIC12F1571-I/SN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC12F1571-I/SN
Beskrivning
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 12F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 1,75KB (1K x 14) FLASH 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC12F1571-I/SN Modeller
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FLASH
Serie
RAM-storlek
128 x 8
Förpackning
Rör
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Dataomvandlare
A/D 4x10b; D/A 1x5b
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Oscillatortyp
Intern
Processorkärna
PIC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Kärnstorlek
8-bitars
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
32MHz
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)