PIC10F204T-I/OT
DigiKeys produktnummer
PIC10F204T-I/OTTR-ND - Remsa och spole (TR)
PIC10F204T-I/OTCT-ND - Remsbit (CT)
PIC10F204T-I/OTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC10F204T-I/OT
Beskrivning
IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 10F Mikrokontroller IC 8-bitars 4MHz 384B (256 x 12) FLASH SOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
PIC10F204T-I/OT Modeller
RAM-storlek
16 x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Ytmontering
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Hastighet
4MHz