PIC10F202-I/P
DigiKeys produktnummer
PIC10F202-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC10F202-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DIP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 10F Mikrokontroller IC 8-bitars 4MHz 768B (512 x 12) FLASH 8-PDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC10F202-I/P Modeller
RAM-storlek
24 x 8
Förpackning
Rör
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Genomgående hål
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDIP
Hastighet
4MHz
Inkapsling/låda
8-DIP (0,300", 7,62mm)