PD70201EVB25F-5
DigiKeys produktnummer
549-PD70201EVB25F-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PD70201EVB25F-5
Beskrivning
EVAL BOARD FOR PD70201
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PD70201 - DC/DC för specialbruk, Power Over Ethernet 1 isolerade utgångar Utgångar utvärderingskort
Kategori
Spänning - utspänning
5V
Tillverkare
Microchip Technology
Ström - utgång
5A
Förpackning
Bulk
Regulatortopologi
Svepåtergång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
100kHz-500kHz
Huvudsyfte
DC/DC för specialbruk, Power Over Ethernet
Innehåll
Kort
Utgångar och typ
1 isolerade utgångar
Använd IC / komponent
PD70201
Effekt - utgång
25W