MSMLG40CA
DigiKeys produktnummer
1086-8857-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSMLG40CA
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO215AB
Tillverkarens standardleveranstid
37 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,5V Klämma 46,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-215AB (SMLG)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MSMLG40CA Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Military
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
MIL-PRF-19500
Spänning - backspänning (typ)
40V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Inkapsling/låda
DO-215AB, SMC måsvinge
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
46,4A