MSCSM120TAM31CT3AG
DigiKeys produktnummer
150-MSCSM120TAM31CT3AG-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSCSM120TAM31CT3AG
Beskrivning
MOSFET 6N-CH 1200V 89A SP3F
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 1200V (1,2kV) 89 A (Tc) 395W (Tc) Chassimontering SP3F
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MSCSM120TAM31CT3AG Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,8V vid 1mA
Tillverkare
Microchip Technology
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
232nC vid 20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3020pF vid 1000V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
395W (Tc)
Teknologi
Kiselkarbid (SiC)
Arbetstemperatur
-40°C-175°C (TJ)
Konfiguration
6 N-kanal (3-fasbrygga)
Monteringstyp
Chassimontering
Drain till source-spänning (Vdss)
1200V (1,2kV)
Inkapsling/låda
Modul
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
89 A (Tc)
Leverantörens enhetsförpackning
SP3F
Rds On (max) @ Id, Vgs
31mOhm vid 40A, 20V