MSC040SMA120B4
DigiKeys produktnummer
150-MSC040SMA120B4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSC040SMA120B4
Beskrivning
SICFET N-CH 1200V 66A TO247-4
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 66 A (Tc) 323W (Tc) Genomgående hål TO-247-4
EDA-/CAD-modeller
MSC040SMA120B4 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,6V vid 2mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
137 nC @ 20 V
Serie
Vgs (Max)
+23V, -10V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1990 pF @ 1000 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
323W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-4
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
20V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
50mOhm vid 40A, 20V