MSC025SMA120J
DigiKeys produktnummer
691-MSC025SMA120J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSC025SMA120J
Beskrivning
SICFET N-CH 1.2KV 77A SOT227
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 77 A (Tc) 278W (Tc) Chassimontering SOT-227 (ISOTOP®)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,8V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
232 nC @ 20 V
Serie
Vgs (Max)
+25V, -10V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3020 pF @ 1000 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
278W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Chassimontering
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-227 (ISOTOP®)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
20V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
31mOhm vid 40A, 20V