MSC025SMA120B
DigiKeys produktnummer
691-MSC025SMA120B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSC025SMA120B
Beskrivning
SICFET N-CH 1.2KV 103A TO247-3
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 103 A (Tc) 500W (Tc) Genomgående hål TO-247-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MSC025SMA120B Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,8V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
232 nC @ 20 V
Serie
Vgs (Max)
+25V, -10V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3020 pF @ 1000 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
500W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
20V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
31mOhm vid 40A, 20V