MIC5319-3.3YML-TR
DigiKeys produktnummer
576-2867-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-2867-1-ND - Remsbit (CT)
576-2867-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5319-3.3YML-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6-TMLF
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 6-TMLF® (2x2)
EDA-/CAD-modeller
MIC5319-3.3YML-TR Modeller
Tillv.
Vilström - (Iq)
150 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB-60dB (1kHz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
6-VDFN exponerad kontaktyta, 6-TMLF®
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
6-TMLF® (2x2)
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 500mA