MIC5317-3.3YMT-TZ
DigiKeys produktnummer
576-4500-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-4500-1-ND - Remsbit (CT)
576-4500-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5317-3.3YMT-TZ
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 4-DFN (1x1)
EDA-/CAD-modeller
MIC5317-3.3YMT-TZ Modeller
Tillv.
Vilström - (Iq)
39 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
80dB-65dB (1kHz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
4-UDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
4-DFN (1x1)
Spänning - spänningsfall (max)
0,31V vid 150mA