MIC5233-3.3YM5-TR
DigiKeys produktnummer
576-2778-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-2778-1-ND - Remsbit (CT)
576-2778-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5233-3.3YM5-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MIC5233-3.3YM5-TR Modeller
Vilström - (Iq)
30 µA
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
2 mA
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
36V
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,45V vid 100mA