MIC5232-3.3YML-TR
DigiKeys produktnummer
576-1830-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-1830-1-ND - Remsbit (CT)
576-1830-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5232-3.3YML-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 10MA 6-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 10mA 6-DFN (2x2)
EDA-/CAD-modeller
MIC5232-3.3YML-TR Modeller
Vilström - (Iq)
3 µA
Digi-Reel®
PSRR
55dB-35dB (10Hz-1kHz)
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
7V
Inkapsling/låda
6-VDFN exponerad kontaktyta, 6-MLF®
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
6-DFN (2x2)
Spänning - spänningsfall (max)
0,3V vid 10mA