MIC5232-1.2YD5-TR
DigiKeys produktnummer
576-1829-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-1829-1-ND - Remsbit (CT)
576-1829-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5232-1.2YD5-TR
Beskrivning
IC REG LIN 1.2V 10MA TSOT-23-5
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 10mA TSOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MIC5232-1.2YD5-TR Modeller
Vilström - (Iq)
3 µA
Digi-Reel®
PSRR
55dB-35dB (10Hz-1kHz)
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
7V
Inkapsling/låda
SOT-23-5 smal, TSOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,3V vid 10mA