MIC5225-3.3YM5-TR
DigiKeys produktnummer
576-2980-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-2980-1-ND - Remsbit (CT)
576-2980-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5225-3.3YM5-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MIC5225-3.3YM5-TR Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,45V vid 150mA
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
16V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V