MIC5219-3.3YM5-TR
DigiKeys produktnummer
576-1281-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-1281-1-ND - Remsbit (CT)
576-1281-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5219-3.3YM5-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MIC5219-3.3YM5-TR Modeller
Vilström - (Iq)
8 µA
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120 Hz)
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
12V
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,6V vid 500mA