MIC49150-1.8YMM
DigiKeys produktnummer
576-2349-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC49150-1.8YMM
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 8-MSOP
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,5A 8-MSOP
EDA-/CAD-modeller
MIC49150-1.8YMM Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,5V vid 1,5A
Förpackning
Rör
Styrfunktioner
Aktivera
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,118", 3,00mm)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
8-MSOP
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V