MIC47100-12YMME
DigiKeys produktnummer
576-3117-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC47100-12YMME
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 1A 8-MSOP-EP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 8-MSOP-EP
EDA-/CAD-modeller
MIC47100-12YMME Modeller
Tillv.
Vilström - (Iq)
6 µA
Förpackning
Rör
PSRR
80dB-45dB (1kHz-500kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
3,6V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", bredd 3mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Leverantörens enhetsförpackning
8-MSOP-EP
Spänning - spänningsfall (max)
0,25V vid 1A