MIC39100-3.3WS-TR
DigiKeys produktnummer
MIC39100-3.3WS-TR-ND - Remsa och spole (TR)
MIC39100-3.3WS-CT-ND - Remsbit (CT)
MIC39100-3.3WS-DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC39100-3.3WS-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-223-3
EDA-/CAD-modeller
MIC39100-3.3WS-TR Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,63V vid 1A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - ingång (max)
16V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V