MIC37100-1.8WS
DigiKeys produktnummer
576-1756-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC37100-1.8WS
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-223-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MIC37100-1.8WS Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,5V vid 1A
Tillv.
Ström - utgång
Förpackning
Rör
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Utgångskonfiguration
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Antal regulatorer
1
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - ingång (max)
6V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V