MCP4131-503E/P
DigiKeys produktnummer
MCP4131-503E/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP4131-503E/P
Beskrivning
IC DIG POT 50K 8-PDIP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Digitala potentiometrar 50k Ohm 1 kretsar 129 uttag SPI Gränssnitt 8-PDIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCP4131-503E/P Modeller
Kategori
Minnestyp
Flyktigt
Tillverkare
Microchip Technology
Spänning - källa
1,8V-5,5V
Förpackning
Rör
Tolerans
±20%
Artikelstatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (typ)
150ppm/°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Monteringstyp
Genomgående hål
Avsmalning
Linjär
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDIP
Konfiguration
Potentiometer
Inkapsling/låda
8-DIP (0,300", 7,62mm)
Antal kretsar
1
Arbetstemperatur
-40°C-125°C