MCP4018T-104E/LTY
DigiKeys produktnummer
150-MCP4018T-104E/LTYTR-ND - Remsa och spole (TR)
150-MCP4018T-104E/LTYCT-ND - Remsbit (CT)
150-MCP4018T-104E/LTYDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP4018T-104E/LTY
Beskrivning
IC DIG POT 100K SC-70-6
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Digitala potentiometrar 100k Ohm 1 kretsar 128 uttag I2C Gränssnitt SC-70-6
Spänning - källa
1,8V-5,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±20%
Temperaturkoefficient (typ)
150ppm/°C
Konfiguration
Potentiometer
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-6
Inkapsling/låda
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Antal uttag
128
Arbetstemperatur
-40°C-125°C