MCP25020-E/SL
DigiKeys produktnummer
MCP25020-E/SL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP25020-E/SL
Beskrivning
IC XPNDR 25MHZ CAN V2.0B 14SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
I/O-expandrar 8 CAN V2,0b 25 MHz 14-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCP25020-E/SL Modeller
Kategori
Utgångstyp
Push-Pull
Tillverkare
Microchip Technology
Ström - utgång source/sink
25mA
Förpackning
Rör
Klockfrekvens
25 MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal I/O
8
Monteringstyp
Ytmontering
Gränssnitt
CAN V2,0b
Inkapsling/låda
14-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)