MCP23S18-E/SP
DigiKeys produktnummer
MCP23S18-E/SP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP23S18-E/SP
Beskrivning
IC XPNDR 10MHZ SPI 28SDIP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
I/O-expandrar 16 SPI 10 MHz 28-SPDIP
EDA-/CAD-modeller
MCP23S18-E/SP Modeller
Kategori
Ström - utgång source/sink
25mA
Klockfrekvens
10 MHz
Spänning - källa
1,8V-5,5V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal I/O
16
Inkapsling/låda
28-DIP (0,300", 7,62mm)