MCP1711T-33I/OT
DigiKeys produktnummer
MCP1711T-33I/OTTR-ND - Remsa och spole (TR)
MCP1711T-33I/OTCT-ND - Remsbit (CT)
MCP1711T-33I/OTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP1711T-33I/OT
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCP1711T-33I/OT Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,67V vid 150mA