MCP1711T-25I/5X
DigiKeys produktnummer
MCP1711T-25I/5XTR-ND - Remsa och spole (TR)
MCP1711T-25I/5XCT-ND - Remsbit (CT)
MCP1711T-25I/5XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP1711T-25I/5X
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 4-UQFN
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 4-UQFN (1x1)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Inkapsling/låda
4-UDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
4-UQFN (1x1)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,92V vid 150mA