MCP1711T-22I/OT
DigiKeys produktnummer
MCP1711T-22I/OTTR-ND - Remsa och spole (TR)
MCP1711T-22I/OTCT-ND - Remsbit (CT)
MCP1711T-22I/OTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP1711T-22I/OT
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.2V 150MA SOT23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
2,2V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
1,05V vid 150mA