MCP1711T-18I/5X
DigiKeys produktnummer
MCP1711T-18I/5XTR-ND - Remsa och spole (TR)
MCP1711T-18I/5XCT-ND - Remsbit (CT)
MCP1711T-18I/5XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP1711T-18I/5X
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4-UQFN
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 4-UQFN (1x1)
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1.27 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
1.8 µA
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
4-UDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
4-UQFN (1x1)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
1,4V vid 150mA