MCP1501-20E/SN
DigiKeys produktnummer
MCP1501-20E/SN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCP1501-20E/SN
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.1% 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,1% 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCP1501-20E/SN Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
50ppm/°C
Tillverkare
Microchip Technology
Spänning - ingång
2,25V-5,5V
Förpackning
Rör
Ström - matning
550µA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Referenstyp
Series
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Fast
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,048V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Ström - utgång
20 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,1%