DSPIC33FJ128GP202-I/SP
DigiKeys produktnummer
DSPIC33FJ128GP202-I/SP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSPIC33FJ128GP202-I/SP
Beskrivning
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
dsPIC dsPIC™ 33F Mikrokontroller IC 16-bitars 40 MIPs 128KB (128K x 8) FLASH 28-SPDIP
EDA-/CAD-modeller
DSPIC33FJ128GP202-I/SP Modeller
RAM-storlek
8K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
3V-3,6V
Dataomvandlare
A/D 10x10b/12b
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Monteringstyp
Genomgående hål
Hastighet
40 MIPs
Leverantörens enhetsförpackning
28-SPDIP
Anslutningar
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Inkapsling/låda
28-DIP (0,300", 7,62mm)