DSPIC30F4013-30I/P
DigiKeys produktnummer
DSPIC30F4013-30IP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSPIC30F4013-30I/P
Beskrivning
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 40DIP
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
dsPIC dsPIC™ 30F Mikrokontroller IC 16-bitars 30 MIPs 48KB (16K x 24) FLASH 40-PDIP
EDA-/CAD-modeller
DSPIC30F4013-30I/P Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
EEPROM-storlek
1K x 8
RAM-storlek
2K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,5V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 13x12b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
30 MIPs
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
CANbus, I2C, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
40-PDIP
Kringkretsar
AC'97, detektering/återställning av strömavbrott, I2S, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
40-DIP (0,600", 15,24mm)