DSPIC30F4012-30I/SO
DigiKeys produktnummer
DSPIC30F401230ISO-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSPIC30F4012-30I/SO
Beskrivning
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 28SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
dsPIC dsPIC™ 30F Mikrokontroller IC 16-bitars 30 MIPs 48KB (16K x 24) FLASH 28-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DSPIC30F4012-30I/SO Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FLASH
Serie
EEPROM-storlek
1K x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
2K x 8
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,5V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 6x10b
Processorkärna
dsPIC
Oscillatortyp
Intern
Kärnstorlek
16-bitars
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
30 MIPs
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
CANbus, I2C, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
28-SOIC
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, PWM för motorstyrning, QEI, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
28-SOIC (Bredd 0,295", 7,50mm)