BZV55C6V2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 13 332
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 30 000
Datablad
Dioder - zener 6.2 V ±6% Ytmontering DO-213AA
BZV55C6V2
DigiKeys produktnummer
BZV55C6V2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV55C6V2
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V DO213AA
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Leverantörens enhetsförpackning
DO-213AA
Tolerans
±6%
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V