BZV55C10
DigiKeys produktnummer
BZV55C10-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV55C10
Beskrivning
DIODE ZENER 10V DO213AA
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V ±6% Ytmontering DO-213AA
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Leverantörens enhetsförpackning
DO-213AA
Tolerans
±6%
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 7 V