ATTINY85V-10SUR
DigiKeys produktnummer
ATTINY85V-10SURTR-ND - Remsa och spole (TR)
ATTINY85V-10SURCT-ND - Remsbit (CT)
ATTINY85V-10SURDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATTINY85V-10SUR
Beskrivning
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AVR AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 10MHz 8KB (4K x 16) FLASH 8-SOIC
EDA-/CAD-modeller
ATTINY85V-10SUR Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Programminnesstorlek
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
RAM-storlek
512 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
10MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
USI
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,209", 5,30mm)