ATTINY85V-10PU
DigiKeys produktnummer
ATTINY85V-10PU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATTINY85V-10PU
Beskrivning
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8DIP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AVR AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 10MHz 8KB (4K x 16) FLASH 8-PDIP
EDA-/CAD-modeller
ATTINY85V-10PU Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Programminnesstorlek
EEPROM-storlek
512 x 8
RAM-storlek
512 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
10MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
USI
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDIP
Inkapsling/låda
8-DIP (0,300", 7,62mm)